Vissza

Hírek

Eredményesen zajlott az I. Amatőr E-gokart verseny a Katica Tanyán!

2020. szeptember 11.

A verseny első alkalommal került megrendezésre, 40 résztvevővel. A kvalifikációs futamok két hét alatt zajlottak le, a pálya köridejét átlagosan 2 naponta döntötték meg a száguldás szerelmesei. A legjobb köridő 37,062 mp lett.

A verseny aktuális állását, a versenyzők és szurkolók egyaránt mobil applikáción keresztül, valós időben követhették.

Mondanunk sem kell, a verseny egésze alatt felfokozott hangulat uralkodott a Tanyàn, az adrenalin mindvégig az egekbe csapott!

A versenyre nagy volt az érdeklődés, ezt mi sem mutatja jobban, mint az, hogy senki sem hiányzott, minden döntős megjelent a versenynapján.

A versenyzők

4 súlycsoportban indultak a versenyzőink. Ezek az alàbbiak voltak:

• 40 kg alatt súlycsoportban 1 fő
  • 40-60 kg 11 versenyzőből 8 döntős
  • 60-80 kg 10 versenyzőből 8 döntős
  • 80+ kg 18 versenyzőből 8 döntős

A súlycsoportos döntőkben, a köridők futamról futamra javultak, így a versenyzők fej fej mellett haladtak a ranglétrán!

A verseny menete

4-4 versenyző 2-2 futamot ment és a futamok legjobb ideje került átlagolásra. A legjobb 3 átlagos időt ment versenyző jutott a döntőbe.

A döntők 10 körös rajtrácsról indított futamok voltak, itt már nem az idő, hanem az érkezési sorrend számított.

• A legjobb köridő: Kovács Ferenc 37,496
  • Nem hivatalos Fair Play díj: Csikvár Marcell, a verseny váratlan helyzetében gyakorolt sportszerű és példamutató viselkedéséért.

A részletes eredményeket  megtaláljátok ITT.

Igazán élveztük ezt az izgalmas versenyt! Minden résztvevőnek gratulálunk! Aki pedig most lemaradt volna, ne aggódjon, mert az Amatőr E-gokartverseny hagyományát ezennel elindítjuk a Katica Tanyàn!